Yunanistan Devlet Sitesi Hacklendi 2020

spyhackerz

Yunanistan Devlet Sitesi Hacklendi

Türkiye’nin en aktif hack forumu olan Spyhackerz, eski üyelerinden Emilyan Zapota Yunanistan’nın Agrinio şehrinin resmi devlet sitesini hackledi. Yaptığı saldırıyı Spyhackerz forumun da yayınlayan Emilyano Zapato birçok kişi tarafından tebrik edildi.

hacklendi

Spyhackerz ve Emilyano Zapota

Türkiye’nin en aktif hack forumu olmasıyla birlikte en eski hack forumlarından biride olan Spyhackerz uzun yıllardır ayakta ve sürekli yükselmeye devam ediyor yakın bir zaman önce 70 bin üye sınırını geçen ve şuan 72 bin üyeye yaklaşan spyhackerz her geçen gün yüzlerce üye kazanıyor. Emilyano Zapato Spyhackerzın en eski üyelerinden birisi ve forum adına bir çok hack girişimin de bulunuyor. Eskiden yaptığı hack saldırıları ile bir çok yerel ve dünya basının da kendisine yer buldu. Şimdi ise Yunanistan devlet sitesine yaptığı saldırı ile kendine basında yer buldu. Zapota Amerikan Üniversitesi gibi önemli ülkelerin Üniversite ve devlet sitelerini hackleyerek kendinden bir dönem sıkça bahsettirmişti.

Yunanistan Devlet Sitesi Hacklendi 2020 1 – spy

Spyhackerz Saldırılarına Devam Ediyor

Yunanistan’ın en önemli şehirlerinden biri olan Agrinio’nun resmi internet sitesi Spyhackerz tarafından hacklendi. Yunanistan için ekonominin ana merkezi olarak kabul edilen Agrinio Şehri tarım ve tütün endüstrisi ile de tanınmaktadır. Emilyano Zapota nickli Türk hacker bir çok haber sitesin de haberlere konu olmuştur Emilyano Zapato ile ilgili farklı haberlere ulaşmak için spyhackerz forumunu ziyaret edebilirsiniz.

Saldırı kayıtları;

https://agrinio.gov.gr/

https://mirror-h.org/zone/2712223/

Yapılan saldırı hakkında daha fazla detay öğrenmek istiyorsanız Spyhackerz forumuna üye olarak bilgi alabilirsiniz.